Trabzonspor şampiyonluk anıtı törenle açıldı

Trabzonspor’un şampiyonluğunu simgeleyen 18 metre yüksekliğinde anıt, Yomra’da düzenlenen merasimle açıldı.

Yomra Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Hürriyet Parkı’nda iş insanlarının bağışlarıyla üretimi tamamlanan Muhteşem Lig’in son şampiyonu Trabzonspor’un Şampiyonluk Anıtı için merasim düzenlendi. Merasime; ÂLÂ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Yomra Belediye Lideri Mustafa Bıyık, Trabzonspor Divan Konseyi Lideri Ali Sürmen, Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, siyasi parti temsilciler, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi yapılan sunumda, 18 metre yüksekliğindeki anıtın özellikleri anlatıldı. Anıtın ön ve art kısmındaki çizimler Trabzonspor taraftarlarını; kulübün renkleriyle donatılan merdivenlerin ise millet bahçesine dönüştürülen Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nu simgelediği belirtildi.

BAŞKAN BIYIK’TAN TEŞEKKÜR
Törende konuşan Yomra Belediye Lideri Mustafa Bıyık, katkı sunanlara teşekkür ederek, “37 yıldır şampiyonluk kutlaması yapamayan Trabzonspor’un idaresini, hocasını ve oyuncularını kutluyoruz. Halkımızın kullanımına açtığımız Hürriyet Parkı ilçemizin en büyük toplumsal alanıdır. Parkımız; çocuk oyun alanları, spor salonları, basketbol alanı, kamelyalarla halkımızın toplumsal alan gereksinimini karşılamakta” dedi.

“FUTBOLUN HOŞLUĞUNA VARALIM”
Trabzonspor Divan Konseyi Lideri Ali Sürmen, “Burada bu türlü bir anıtın yapılmasına çok memnunluk duydum. Bu parkın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Trabzonspor kurulduğundan beri iddialıdır. 50 yıl üst üste şampiyon olsak doymayacağız. Evvel futbolun hoşluğuna varalım” diye konuştu.

“KENTİN TEK MARKASI; TRABZONSPOR”
Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu da “Trabzonspor, Trabzon kentinin dünyada tanıtılan tek markası. Bu markayı daha yükseğe kim getirirse herkesi alkışlarız” tabirlerini kullandı.

“BU ANIT, EMEĞİN ALIN TERİNİN ANITIDIR”
İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ise, “Şampiyonluk destanının simgesi olan anıtın açılışındayız. Bu anıt, haklının güçlüye karşı uğraşının anıtıdır. Bu anıt emeğin, alın terinin, helal puanların anıtıdır” dedi.

Konuşmaların akabinde kurdele kısmıyla şampiyonluk anıtının açılışı gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir